poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Czereśnie dobre na artretyzmNigdy nie jest za wcześnie na to, by dowiedzieć się czegoś ciekawego o owocach. Tym bardziej, że pierwsze odmiany czereśni dostępne są już w maju.

Czereśnie są niezwykle orzeźwiające- nic w tym dziwnego- zawierają około 80% wody.

Owoce te, obfitują w wiele cennych związków. Z minerałów wyróżniają się dużą zawartością potasu, zawierają też miedź, żelazo, wapń, magnez, fosfor oraz cenny jod.

Nie brakuje tu też witamin- szczególnie witaminy A, C, witamin z grupy B. Znajdziemy tu także kwas pantotenowy. Czereśnie zawierają łatwo przyswajalny cukier, pektyny, kwasy organiczne (cytrynowy, jabłkowy) a także barwniki antocyjanowe.

Wszelkie badania dowodzą, że czereśnie doskonale wpływają na artretyzm. Ponadto, korzystnie wpływają na dolegliwości pęcherza moczowego. Zaleca się je, jako owoce działające krwiotwórczo, wpływają one także na prawidłową budowę kośćca i zębów- z tego względu, chętnie stosuje się je w diecie dzieci. Sok z tych owoców, obniża gorączkę.

Należy pamiętać , by jednorazowo nie zjadać zbyt dużych ilości czereśni, a tym bardziej popijać ich wodą, gdyż maja one zdolność pęcznienia w żołądku.
Jeśli zainteresował Cię ten post, dołącz do mojego newslettera:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...