poniedziałek, 11 października 2010

Winogrona- pełne skarbów


Winogrona zajmują czołowe miejsce na liście antyrakowych owoców. Zawierają bowiem kwasy fenolowe, a zwłaszcza kwas elagowy, który ma zdolność neutralizacji substancji rakotwórczych. Zawierają także flawonoidy - antocyjaniny i kwercetynę- ale to w ciemnych gatunkach, winogronach czerwonych, fioletowych.

Kwercetyna skutecznie zwalcza wirusy, stając się tym samym cennym składnikiem diety przeciw przeziębieniom. Flawonoidy zapobiegają też utlenianiu cholesterolu LDL (tego złego), dzięki temu można zapobiec miażdżycy tętnic i nie tylko.

Winogrona zawierają sporo potasu, usprawniającego serce.

Zjadanie tych owoców sprzyja poprawie zdrowia u osób cierpiących na choroby nie tylko serca ale także nerek czy wątroby. Wykazują bowiem działanie oczyszczające organizm z szkodliwych produktów przemiany materii.
Pobudzają też przemianę materii. Najsmaczniejsze są winogrona surowe.
Jeśli zainteresował Cię ten post, dołącz do mojego newslettera:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

1 komentarz:

  1. Ciekawy artykuł. Wiele badań potwierdza, że winogrona mają antyrakowe właściwości. O wyjątkowości tych owoców dodatkowo świadczy fakt, że wytwarzane z nich wina są uznawane (obok zielonej herbaty) za najzdrowszy napój na świecie. Picie wina zalecają zarówno dietetycy, jak i specjaliści od medycyny naturalnej, a nawet seksuolodzy i zwykli lekarze.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...