środa, 28 lipca 2010

Trele morele :) czyli o zdrowych owocach


Owoc , który zawiera ogromne ilości prowitaminy A to morela. Pod tym względem jest niepokonana. Jest więc to doskonałe remedium na braki tej witaminy. Może on się objawiać między innymi tzw."kurzą ślepotą"- czyli słabym widzeniu i zmierzchu; schorzeniami skóry i śluzówki.

Morele są doskonałe dla rekonwalescentów, poprawiają apetyt, usprawniają wątrobę i pomagają przy dolegliwościach menstruacyjnych.

Zdrowe są surowe morele, jednak te suszone, jako, że cały czas są dostępne, również warte są uwagi, tym bardziej, że zawartość niektórych składników w suszonych owocach jest wyższa niż w surowych.

Suszone morele są bardzo kaloryczne, zawierają więcej potasu i żelaza niż świeże owoce. Głównymi składnikami odżywczymi moreli są także wapń, fosfor, witaminy z grupy B, niacyna, witamina C.

Takie suszone owoce z pewnością mogą w najlepszy sposób zastąpić niezdrowe słodycze. Kupne suszone morele są często siarkowane(konserwowane), w takim wypadku, należy na noc zalać je wrzątkiem, można też kupić morele ekologiczne- suszone bez dodatku konserwantów- są oczywiście zdrowsze i droższe.
Jeśli zainteresował Cię ten post, dołącz do mojego newslettera:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...