wtorek, 3 sierpnia 2010

Dieta surówkowa


Dieta surówkowa jest doskonałym elementem zdrowej diety. Pogląd , że "surowizna " nie jest zbytnio zdrowa jest błędny. Jedzenie surowych warzyw i owoców może początkowo wiązać się z minimalnym pogorszeniem samopoczucie- związane jest to jednak z oczyszczaniem organizmu z zbytecznych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Surówki dostarczają nam nie tylko witaminy ale także bardzo wartościowe enzymy. Są bogate w kwasy tłuszczowe nienasycone, wielocukry, mikroelementy i sole mineralne. Nie trzeba dodawać , że wszystko to, potrzebne jest do jak najlepszego funkcjonowania organizmu, zostaje przywrócona równowaga, będąca podstawą dobrego samopoczucia i zdrowia.

Dieta surówkowa polecana jest przy odchudzaniu się- spala się wówczas tkanka tłuszczowa; co ciekawe, osoby szczupłe, zaczynają przybierać na wadze- odbudowują tkanki.Regularne stosowanie okresów diety surówkowej jest korzystne dla pracy nerek, wątroby. Zyskuje się także znaczną poprawę wyglądu skóry, wzmocnieniu ulega układ immunologiczny.

Co może stanowić dodatek do surówek? Na takiej diecie warto stosować dodatkowo musli, skiełkowane nasiona, orzechy, sałatki ziołowe, suszone owoce.W ten sposób dostarczymy aminokwasy, tłuszcze i inne cenne składniki.
Dodatkiem do surówek powinna być oliwa lub inne oleje np. z orzechów, pestek, która pozwoli rozpuścić zawarte w warzywach i owocach witaminy, jest także źródłem cennych dla zdrowia kwasów omega. Można też przyrządzać sosy na bazie oliwy, oleju, jogurtu czy twarożku.

Nie powinno się łączyć w jednej surówce warzyw i owoców, należy zachować właściwy odstęp między surówkami- około 20 minut. Komponowanie surówek najlepiej dostosować do dostępności na rynku świeżych warzyw i owoców,warto korzystać z ziół i dodatków.

Wbrew pozorom, taka dieta nie jest monotonna- jest smaczna, ciekawa, atrakcyjna dla oka i przede wszystkim zdrowa.
Jeśli zainteresował Cię ten post, dołącz do mojego newslettera:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...