wtorek, 17 lipca 2012

Napój z imbiru z bioaktywnym gingerolem

Korzenie imbiru można coraz częściej kupić w naszych sklepach- i dobrze. Azjaci poznali jego moc już dawno a współczesna nauka odkrywa coraz to nowsze prozdrowotne właściwości tej niepozornej rośliny. Niegdyś imbir można było dostać tylko w formie sproszkowanej, nic jednak nie zastąpi świeżego korzenia.

A cóż takiego ma w sobie imbir?
 Otóż jest to doskonałe naturalne lekarstwo na mdłości- nie tylko ciążowe, pomaga na chorobę lokomocyjną i nie tylko.

Prosty sposób na imbirowy napój

Wystarczy kilka plastrów świeżego imbiru zalać wrzątkiem, odczekać około 10 minut, dodać miód i...mamy gotowy lek na mdłości- i to bez skutków ubocznych. Co więcej- imbir pomaga zwalczać migrenę i ból głowy. Jak to możliwe?
Substancją bioaktywną jest gingerol- jego skład zbliżony jest to aspiryny, to on odpowiada za ostry, charakterystyczny smak imbiru. Gingerol ma szerokie działanie- pozwala między innymi zatrzymać procesy zapalne (pomocne przy artretyzmie) oraz działa przeciwzakrzepowo- zatrzymuje sklejanie się płytek krwi, skutecznie rozrzedzając krew. To nie koniec cudownych właściwości gingerolu- najnowsze badania wykazują skuteczne działanie antyrakowe tego składnika.

Dowiedziono także działanie przeciwwirusowe imbiru
 Przyprawa ta zwalcza np. wirusa grypy, jest również skuteczna przy biegunkach. Literatura podaje także, że imbir jest pokarmem o właściwościach uspokajających i przeciwdepresyjnych!
Oprócz gingerolu imbir zawiera sporo przeciwutleniaczy o dużej aktywności.

 Imbir jest często stosowany w kuchni wraz z pokarmem mogącym wywoływać wzdęcia (np. strączkowe, kapusta) gdyż zwalcza nadmierne gazy. Warto dodać, że świeżo zakupiony imbir, można przechowywać w lodówce nawet do 3 miesięcy.
Jeśli zainteresował Cię ten post, dołącz do mojego newslettera:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

1 komentarz:

  1. uwielbiam imbir i to zarówno w daniach obiadowych jak i jako napój - z miodem i cytryną, rewelacja!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...