poniedziałek, 14 stycznia 2013

Biblioteczka- reaktywację wiosenną czas zacząć

Moja biblioteczka jest stale uzupełniana, przybywają nowe tytuły co mnie ogromnie cieszy. Mam wielką ochotę poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie zdrowego odżywiania. Zamierzam zakupić kolejne pozycje w księgarni Matras- z dwóch powodów- obecnie jest tam rabat 25% na większość książek (54 tysiące tytułów) oraz druga ważna dla mnie rzecz- odbiorę swoje zamówienie w księgarni, dzięki czemu zaoszczędzę na przesyłce. Korzystam też z biblioteki miejskiej ale mam nieodpartą potrzebę posiadania własnych książek, do których mogę sięgać kiedy tylko chcę. Kiedyś wydawane było też fajne czasopismo takie jak: "Wiadomości zielarskie"- mam tylko archiwalne numery i też lubię do nich sięgać.

Może polecicie mi jakieś dobre książki? Rynek zdaje się być mocno wysycony przeróżnymi tytułami- jednak czy są to pozycje warte polecenia? Najbardziej mnie denerwują książki, w których dobrego tekstu jak na lekarstwo, zamiast tego fotki- na których niekoniecznie mi zależy. Nie lubię też lania wody i pseudoporad bez wytłumaczenia, dlaczego coś jest zdrowe i jak wpływa na nasz organizm.

Moja przygoda ze zdrowym odżywianiem zaczęła się od książki Reginy Naumann "Nie tylko witaminy...Bioaktywne jedzenie od A do Z". Książka ta, była impulsem do wielu świadomych (żywieniowych) wyborów i przyczyniła się (między innymi) do tego, by założyć tego bloga. Gorąco ją polecam- jest niepozorna ale świetna na początek. Ciekawa też wydaje się pozycja "100 zdrowych pokarmów" Glen Matten- tekst nie jest może wyczerpujący, ale sposób opisu potraw jest lekki, z osobistą nutą i ciekawy, książka też jest ładnie wydana.

Czekam na Wasze książkowe typy!


chętnych odsyłam na zakupy do Matrasa:
MATRAS


osobiście polecić mogę:

"Żywność naturalne lekarstwo" Prof. dr Michael Hamm

"Encyklopedia żywienia"Gillian McKeith

"Apteka żywności" Jean Carper

no i polecam moją pierwszą książkę Reginy Nauman- "Nie tylko witaminy...Bioaktywne jedzenie od A do Z" , o której już wspomniałam- nie jest  łatwo ją dostać, bo po prostu nie jest wznawiany druk, ale pewnie gdzieś jeszcze będzie.

Jeśli zainteresował Cię ten post, dołącz do mojego newslettera:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

2 komentarze:

  1. hmm nie czytuję takich książek hmm chyba trzeba było by jakaś z tego tematu poczytać; p

    OdpowiedzUsuń
  2. czesc! Zaprosiłam Cię do zabawy Liebster Award. Poświęć chwilę i przyłącz się :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...