wtorek, 2 lutego 2010

"Dieta surowa, która jest... smaczna!"

             Któż nie chciał by żyć dłużej i zdrowiej. Któż nie obawia się starości i chorób...sami jesteśmy kowalami własnego losu. Dlaczego? Zmieniając nawyki i odżywiając się mądrze, zdrowo, możemy to wszystko zmienić!Jak? Wystarczy dobrze przyjrzeć się temu co i jak jemy.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie i kondycję ma to, co znajduje się na naszych talerzach. Jeśli zależy nam na tym, by podreperować nasze zdrowie, by wyzbyć się niestrawności, by usunąć z naszego organizmu toksyny- zacznijmy się zdrowo odżywiać. Nie ma diety cud! Musimy sobie to uświadomić.

To do czego powinniśmy dążyć, to naturalna, nieprzetworzona żywność, która ma właściwości prozdrowotne. Musimy wiedzieć, czego unikać, co jest dla naszego organizmu trujące a nawet zbędne, co nie niesie ze sobą żadnych wartości odżywczych. Warto zastanowić się nad tym, dlaczego jednodniowy post ma zbawienne dla naszego organizmu działanie.

 Wszystko to pięknie brzmi... ale jak teorię wprowadzić w życie? Co jeść by zwalczać wole rodniki? By pomóc samemu sobie? Odpowiedź jest prosta! To surowa dieta, oparta w głównej mierze na owocach i warzywach, ale nie tylko. Czy wiesz, że właśnie owoce i warzywa to najlepsze antyoksydanty i detoksykatory? Które są najzdrowsze, najsmaczniejsze? Co zawierają?

Na te i na wiele innych pytań, znaleźć możecie odpowiedź w książce pt. "Dieta surowa, która jest... smaczna". Książka autorstwa Sergeya Karpova i Wiery Chmielewskiej zdradzi tajniki zdrowej, surowej diety, jej zasady i sposoby zastosowania. Znajdziecie tu opisy ponad 30 owoców, ponad 50 warzyw i innych zdrowych produktów.

Jest tu mowa o tym, czego powinniśmy unikać w diecie i jak głosi podtytuł " jak poprzez odpowiedni dobór surowych składników swojego pożywienia możesz odmienić siebie". Książka ta z pewnością zachęci do sięgnięcia po to, co zdrowe i smaczne. Dla przykładu, znajdziecie tu przepisy na koktajle z soków- zdrowe i pożywne.

Bogactwo opisów owoców i warzyw pod względem substancji bioaktywnych czyni tą pozycję niezwykle ciekawą . Zachęcam do lektury! Więcej informacji na temat książki znajdziesz tutaj
Jeśli zainteresował Cię ten post, dołącz do mojego newslettera:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...