środa, 9 grudnia 2009

złota kula zdrowia-grejpfrut przeciw zarazkom


Ten słodko- gorzki owoc jest pełen zdrowia. Grejpfrut bogaty jest nie tylko w flawonoidy ale także substancje balastowe, likopen ( w odmianie czerwonej) i wiele innych dobroczynnych składników.

Dzięki temu, owoc ten jest polecany jako naturalna ochrona przed zawałem, obniża on także poziom cholesterolu we krwi i pomaga wychwytywać wolne rodniki.      

Grejpfrut jest bronią przeciwko zarazkom

 wszelkie mikroby zwalczane są dzięki flawonoidom- one obecne są w białej skórce oraz osłonkach miąższu. Wynika z tego, że najlepiej owoc zjadać razem z białymi częściami, dokładnie je przeżuwając. W owych białych częściach znajdują się także liczne pektyny, które doskonale pomagają obniżać poziom cholesterolu. Z tego względu owoc ten polecany jest w profilaktyce cukrzycowej, miażdżycowej i antynowotworowej.
     
 Ciekawym składnikiem odpowiedzialnym za cytrusowy zapach jest limonen. Jak wykazały badania, jest to substancja antyrakowa! Zawarta jest ona także w innych owocach cytrusowych. Niestety trudno dotrzeć do takich owoców, które nie są pryskane a limonen znajduje się właśnie w skórce. Grejpfrut jest bardzo zdrowym elementem surowej diety- a dieta surowa jest doskonałym źródłem zdrowia.
Jeśli zainteresował Cię ten post, dołącz do mojego newslettera:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...