środa, 27 stycznia 2010

Poziomka- leśny skarb


Aromatyczny, pyszny owoc leśny- bogaty nie tylko w witaminę c. Poziomka zasobna jest w substancje biologicznie czynne, zawiera kwasy owocowe, garbniki,pektyny. Poziomka zawiera łatwo przyswajalne sole mineralne - sole żelaza, fosforu, potasu i wapnia. Nie brakuje jej również innych witamin, zawiera witaminy z grupy B, witaminę K.

Owoc poziomki doskonale poprawia przemianę materii- polecana jest przy otyłości. Suszone owoce są stosowane jako środek zapobiegawczy przy nadciśnieniu, miażdżycy, stanach zapalnych gardła i jamy ustnej. W lecznictwie ludowym poziomka zalecana jest jako środek napotny, moczopędny.

Stosuje się ją również przy schorzeniach nerek, niedokrwistości.Poziomka jest doskonała na choroby układu moczowego (kamica nerkowa). Surowe owoce są niezwykle zdrowe, stosowane są nie tylko w lecznictwie ludowym ale także w praktyce medycznej.

Poleca się ją przy krwawieniach macicznych. Liście również mają szerokie zastosowanie. Ten leśny skarb jest wart zainteresowania- ze względu na właściwości dietetyczne ale przede wszystkim smakowe.
Jeśli zainteresował Cię ten post, dołącz do mojego newslettera:
Email
Imię
Zgadzam się z polityką prywatności

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...